Asansör Kat Yetkilendirme

Asansör kat yetkilendirme sistemi ile, istediğiniz her kişinin asansör giriş ve çıkışlarını özelleştirebilirsiniz. Asansör kat yönlendirme sistemini, çevrimdışı veya bilgisayar bağlı olarak kullanabilirsiniz, birisinin dışarı çıktığı zamanı hangi katları kullandığını raporlayabilirsiniz. Asansör kat yetkilendirme sisteminin kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Asansör, makine dairesine veya asansör izin paneli ile uygun bir yere monte edilir. Asansör, izin paneli ile en fazla 10 kart yetkileyebilir. Katlarda 10’dan fazla durak varsa, entegre bir panel sayısını kullanarak durak sayısını artırabilirsiniz. Asansör kabinine bir kart okuyucu da yerleştirilmiştir. Cat6 kablosu, asansör yetkilendirme paneli ile asansör kartı okuyucu arasında çizilir. Bu kabloyu çizmek çok kolaydır, çünkü veri ve enerji kabloları makine dairesinden çekilmiştir, böylece asansör asansör kabininde çalışabilir ve yalnızca sistem için gereken cat6 kablosu bir önceki kabloya bağlanır. Asansör kat yetkilendirme yazılımı, operasyonda kullanılan herhangi bir bilgisayara kurulmuştur ve sistem kullanıma hazırdır.

Gelen konukların kimlikleri alınır ve bir asansör kartı ile değiştirilir. Kartın hangi saatte çıkacağı programda kodlanır. Asansör kartı kullanıcısı tarafından girilen ayarların bir sonucu olarak haftanın belirli günlerinde belirli aralıklarla belirli katlara geçmek mümkündür.